
Czego po usługach fit out spodziewają się Twoi pracownicy?
Decydując się na skorzystanie z firmy świadczącej usługi fit out, najczęściej skupiamy się na własnych potrzebach. Chcemy, by wnętrze było zgodne z obowiązującymi trendami, byśmy mogli z dumą przyjmować polskich i zagranicznych klientów. Jednak nie należy zapominać, że podstawę naszej działalności stanowią pracownicy, których efektywność zależy w dużym stopniu od udogodnień i atmosfery panującej w pracy. Sprawdź, w jakim stopniu znasz oczekiwania swoich pracowników.
Prawie jak w domu
Jeśli szukasz inspiracji za granicą, z pewnością zauważyłeś, że zachodnie firmy dużą wagę przywiązują do potrzeb swoich pracowników. W związku z tym, że wyznaczane każdego dnia zadania wiążą się z silnym stresem, warto zadbać o to, by pracownik mógł poczuć się w biurze jak… w domu, czyli przede wszystkim bezpiecznie. Twoi pracownicy pragną czuć się w biurze swobodnie i dostosowywać przestrzeń do swojego charakteru, np. stawiając na biurku zdjęcie ukochanego lub świeże kwiaty. Takie drobiazgi potrafią pozytywnie wpłynąć na pewność siebie pracownika i zwiększyć jego efektywność. Projekt biura powinien więc uwzględniać indywidualne potrzeby każdego pracownika, które można poznać podczas rozmów lub anonimowych ankiet. Warto również umożliwić pracownikom przynoszenie do biura roślin doniczkowych, które nie tylko pozytywnie wpłyną na nastrój i zdrowie, lecz dzięki swoim właściwościom akustycznym wytłumią wnętrze typu open space.
Chwila dla siebie
Trudno w to uwierzyć, lecz w niektórych biurach przerwy nie istnieją – pracownik może zjeść śniadanie podczas pracy lub zrobić sobie kawę, lecz większość osób przez cały dzień nie odchodzi od swojego stanowiska. To błąd! Wprowadź obowiązkową przerwę trwającą 15-30 minut, podczas której każdy będzie mógł wstać, rozprostować kości i odpocząć od pracy przed komputerem. Nawet półgodzinna przerwa pozwoli Twoim pracownikom naładować baterie i wrócić do obowiązków z dawką świeżej energii.
Zwiększ satysfakcję z pracy
Aranżacja biura powinna uwzględniać stworzenie stref, które sprzyjają pracy indywidualnej i grupowej, a także odpoczynkowi. Model Activity Based Working stosują m.in. Microsoft i Google, a jego popularność trafiła już także do Polski. Umożliwia on swobodną pracę w wielu miejscach biura, dostosowując przestrzeń do aktualnych potrzeb pracownika. ABW pozostawia pracownikowi decyzję w sprawie miejsca wykonywania obowiązków, ułatwia współpracę, zmniejsza ryzyko chorób związanych z siedzącym trybem życia, a także podnosi satysfakcję z pracy. Według danych amerykańskiej firmy GLG, po wprowadzeniu modelu AWB aż 92% pracowników przyznało, że obecne środowisko pracy jest bardziej zachęcające, a praca w nim sprawia im większą przyjemność.
0 comments