dekoracje
26
sie

Czy dekoracje w biurze są potrzebne?

Dużo mówi się o kolorach i meblach biurowych. Ma być wygodnie, ergonomicznie i modnie. Jednak każde biuro potrzebuje swego rodzaju „dopieszczenia” poprzez dekoracje biurowe. Choć niektórzy twierdzą, że dekorowanie biura to tylko zbędny wydatek, rzeczywistość pokazuje, że pracownicy lepiej czują się w miejscach, które są spersonalizowane i ładnie ozdobione. Jedno jest pewne: dekoracje w biurze mają znaczenie. Zainspiruj się naszymi pomysłami i udekoruj swoje biuro w nowoczesny oraz kreatywny sposób!

Rośliny dekoracyjne w biurze – przytulnie, bezpiecznie i zdrowo

Obecność roślin redukuje stres, zwiększa wydajność, poprawia jakość powietrza i stanowi efektowne dopełnienie aranżacji. Rośliny dekoracyjne są w modzie, o czym świadczy rosnąca liczba poradników dla osób zajmujących się domową uprawą monster, paprotek czy zamiokulkasów. Nie ulega wątpliwości, że zielone biuro robi ogromne wrażenie, a przy tym sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i bezpieczne. Warto wybierać gatunki, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji i dopasować rodzaj roślin do warunków biura.

Motywy kwiatowe równie często pojawiają się na dekoracjach – tapetach, obrazach czy plakatach. Jeśli więc nie chcesz decydować się na żywe rośliny, możesz wybierać spośród ogromnej liczby akcesoriów florystycznych. Alternatywą dla roślin żywych są także sztuczne rośliny dekoracyjne, które często do złudzenia przypominają te naturalne.

Jeszcze ciekawszą opcją są zielone ściany, które zajmują niewiele miejsca, wygłuszają wnętrze, regulują temperaturę i wilgotność powietrza, a przy tym nie wymagają szczególnej pielęgnacji, gdyż są obsługiwane w sposób automatyczny. A jak wyglądają!

Sprawdź także: Rośliny w biurze – kwiaty doniczkowe i zielone ściany w projektach fit out

Plakaty do biura jako sposób na motywację i uśmiech

Czy dekoracje biurowe mogą motywować pracowników? Oczywiście, że tak! Najlepszym sposobem są plakaty motywacyjne do biura, które możesz tanio kupić w każdym sklepie z plakatami lub zamówić w drukarni. Mowa tu o wszelkiego typu cytatach, które sprzyjają kreatywności i produktywności. Mogą to być hasła w języku polskim lub obcym – ważne jednak, by były zrozumiałe dla pracowników. Możesz na przykład wydrukować cytat przypisywany jakiemuś autorytetowi lub postawić na minimalistyczne nadruki z krótkimi hasłami, takimi jak „oddychaj” czy „wszystko jest możliwe”.

Aby nieco rozluźnić atmosferę w pracy, możesz także wybrać śmieszne plakaty do biura, na przykład „dajcie mi kawy, a nikomu nic się nie stanie” czy „wszędzie dobrze, ale w biurze najlepiej”. Pamiętaj jednak, by plakaty do biura dopasować do poczucia humoru pracowników (i klientów!), gdyż nie każdy żart będzie dobrze odebrany.

Kreatywne plakaty możesz umieścić w różnych działach, w tym także na korytarzu, w strefie ciszy, w recepcji, szatni, pokoju socjalnym czy łazience. To tani i efektowny sposób na wywołanie uśmiechu na twarzy pracownika, poprawę humoru czy motywację do działania.

5 zasad dekorowania biura

1.       Zachowaj umiar – co za dużo, to niezdrowo. Dekoracje do biur są obecnie tak popularne, że łatwo można popaść w przesadę, dlatego lepiej postawić na minimalizm lub zamówić profesjonalny projekt.

2.       Zadbaj o spójność – dodatki powinny być do siebie dopasowane, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i tematycznym. Możesz więc umieścić w każdym pomieszczeniu plakat z tej samej serii lub urozmaicić obecność roślin dodatkami z motywem kwiatowym.

3.       Dopasuj dekoracje do prowadzonej działalności – właściciel agencji marketingowej może pozwolić sobie na więcej niż adwokat w kancelarii prawnej. Dobierając dekoracje biurowe, pamiętaj więc o tym, by zachować profesjonalizm, zwłaszcza wtedy, gdy umieszczasz je w miejscu widocznym dla klienta.

4.       Aranżuj modnie i wygodnie – dekoracje powinny być nie tylko modne, lecz również funkcjonalne. Jeśli wybierasz plakaty, niech oddziałują na pracowników, motywując ich do działania lub wywołując uśmiech na twarzy. Dobierając poduszki do strefy chillout, zadbaj natomiast o to, by były zarówno piękne, jak i wygodne.

5.       Zwróć uwagę na potrzeby pracowników – Twoi pracownicy narzekają na brak miejsca do przechowywania? Zaspokój ich potrzeby, a przy okazji udekoruj biuro, sięgając po ozdobne pudła, kosze i przyborniki.

Chcesz udekorować biuro w taki sposób, by korzystnie wpływało na pracowników? Skontaktuj się z nami – wspólnie stworzymy projekt dopasowany do profilu Twojej działalności, budżetu i najnowszych trendów!