09
lip

Fit out – generalny wykonawca czy kilka firm branżowych? Korzyści i straty dla inwestora

W branży budowlanej coraz więcej mówi się o usługach fit out, z których korzystają przede wszystkim właściciele restauracji, sklepów oraz biur. Usługi fit out obejmują zaplanowanie inwestycji od początkowego etapu projektowego aż po uzyskanie pozwolenia na budowę, a także oddanie charakteru firmy poprzez aranżację wnętrza. Z usług fit out korzysta już cała Warszawa, a ich popularność powoli zaczyna obejmować również pozostałe miasta Polski. Czy warto więc dziś zatrudniać kilka firm branżowych, skoro można powierzyć realizację inwestycji jednemu wykonawcy?

Fit out w szybkim tempie

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak przeprowadzić remont biura, kiedy lokal nie może zostać zamknięty. W takim wypadku zatrudnienie kilku firm branżowych wiąże się ze szczegółowym zaplanowaniem prac remontowych i zarezerwowaniem czasu pracowników budowlanych z dużym wyprzedzeniem. Nie wszystkie firmy budowlane zgadzają się jednak na pracę w godzinach zamknięcia biura, na przykład nocą, a zarezerwowane terminy mogą ulec zmianie, co znacznie zwiększa koszty inwestycji i reorganizuje cały projekt. Korzystając z usług generalnego wykonawcy, nie musisz martwić się o to, że lokal gastronomiczny przez remont będzie musiał zostać zamknięty, ponieważ tak życzy sobie firma budowlana. Prace remontowe fit out obejmują szybkie realizacje i działanie w godzinach dogodnych dla przedsiębiorcy. Straty? W przypadku fit out nie ma o nich mowy.

Aranżacja biura – szybko, pomysłowo i tanio

Marzysz o harmonijnym wnętrzu utrzymanym w nowoczesnym stylu, w którym Twoi pracownicy i klienci będą chętnie spędzali czas? Projekt biura wykonany przez doświadczonego architekta to nie wszystko – najważniejsza jest jego realizacja. Przychodząc do firmy zajmującej się fit out, możesz liczyć nie tylko na świetny projekt, lecz również na jego profesjonalne wykonanie. Współpracując z firmą oferującą usługi fit out, zostaniesz otoczony opieką indywidualnego doradcy klienta, z którym będziesz konsultował zmiany na każdym etapie prac. Niekończące się telefony do firmy budowlanej, meblowej czy instalacyjnej oraz umawianie spotkań z projektantami i wykonawcami zostaw project managerowi. Korzystając z usług jednej firmy, oszczędzasz czas, nerwy i pieniądze, a przy tym masz pewność, że realizacja inwestycji zostanie przeprowadzana terminowo i zgodnie z założonym projektem.