02
lis

Fit out powierzchni biurowej – trendy 2020

Fit out biur to coś więcej niż tworzenie nowoczesnych aranżacji przestrzeni biurowych. To także zaplanowanie projektu w taki sposób, by wykończenie spełniało potrzeby pracowników i klientów oraz sprzyjało wzajemnej komunikacji. Rok 2020 sprawił, że firmy stanęły przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Zmieniający się styl pracy jest jednak siłą napędową branży fit out. Warszawa, Londyn, Nowy Jork, Paryż czy Tokio – w 2020 roku tak naprawdę nie ma znaczenia, gdzie znajduje się Twoje biuro, gdyż cały świat zmaga się z podobnymi problemami. Sprawdź, co nowego ma do zaoferowania branża fit out i odkryj gorące trendy 2020! 

Praca zdalna a fit out biura

Mimo że coraz więcej osób pracuje dziś zdalnie, biura cały czas funkcjonują. Nowa rzeczywistość wpływa na tworzenie przestrzeni jeszcze bardziej zorientowanych na potrzeby pracowników. W związku z tym, że firmy częściowo wysyłają osoby zatrudnione na pracę zdalną, dużą popularnością cieszy się tzw. hot desking, który pozwala zredukować ilość stanowisk pracy. Koncepcja ta wyklucza przyznawanie indywidualnych biurek, przez co pracownicy zajmują te miejsca, które są aktualnie wolne. „Gorące biurka”, szczególnie popularne w firmach o małej powierzchni, doskonale sprawdzają się również w obecnej rzeczywistości, w której praca zdalna jest na porządku dziennym. 

Sale konferencyjne już nie tak popularne 

Firmy skierowane na potrzeby pracownika rezygnują z dużych sal konferencyjnych, które kojarzą się bardzo oficjalnie i służbowo.  Tegoroczne trendy fit out zakładają organizację spotkań w znacznie bardziej przyjaznych obszarach wielofunkcyjnych czy strefach relaksu. Duże sale konferencyjne odchodzą w niepamięć również ze względu na rozwój technologiczny i wspomnianą już pracę zdalną, gdyż sporo pracowników uczestniczy w spotkaniach w trybie online. Rośnie również zainteresowanie przestrzeniami outdoorowymi, takimi jak tarasy, ogródki i dachy. Takie rozwiązanie zapewnia pracownikom stały dostęp do świeżego powietrza i naturalnego światła, korzystnie wpływając na skupienie i stan zdrowia. 

Pożegnanie z minimalizmem

Choć skandynawski design nadal jest w modzie, firmy, które chcą być na czasie w 2020 roku, powinny zwrócić się w stronę bardziej wyrazistych kolorów. Szczególnie popularne są odcienie mięty, błękitu, brzoskwini, bursztynu i koralu, które pojawiają się głównie pod postacią mebli i dodatków. Modne meble biurowe wyróżniają się jednak nie tylko wyrazistą barwą, lecz również kształtem, który w tym sezonie powinien być bardziej opływowy. Trendem 2020 roku jest również zastosowanie wielu odcieni jednego koloru, najlepiej takiego, który utożsamiany jest z marką. Wśród wzorów królują motywy liściaste, pojawiające się zarówno w formie printów, jak i naturalnych roślin. Duże znaczenie dla właścicieli biur ma również zrównoważony rozwój i stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu. Trend ten wynika z faktu, że klienci chętniej korzystają z usług marek, które aktywnie dbają o środowisko.