sala konferencyjna
09
lip

Funkcjonalna i nowoczesna aranżacja salki konferencyjnej w biurze

Biurowa salka konferencyjna to specyficzne pomieszczenie, które wymaga odpowiedniego podejścia. Aranżacja sali konferencyjnej ma bowiem wpływ na wizerunek całej firmy, gdyż to właśnie tam najczęściej organizujemy oficjalne spotkania z klientami, partnerami biznesowymi czy osobami w trakcie rekrutacji. Aby zrobić jak najlepsze wrażenie, warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami.

Funkcjonalna aranżacja salki konferencyjnej

Tego typu pomieszczenie powinno być przede wszystkim komfortowe, dlatego warto wybierać stonowane i funkcjonalne aranżacje wnętrz. Sala konferencyjna musi być wyposażona w duży stół i wygodne krzesła. Ergonomiczne meble wspierające sylwetkę sprawią, że uczestnicy spotkania będą skupiali się na prezentacji, a nie na bólu pleców.

Warto również wybrać elegancką wykładzinę w stonowanym kolorze, która wygłuszy dźwięk odsuwanych krzeseł, a pod ścianą ustawić regały na dokumenty, by nie wybiegać z salki w trakcie spotkania. Na salę konferencyjną najlepiej przeznaczyć pomieszczenie z dostępem do naturalnego oświetlenia. Takie rozwiązanie wymaga jednak zastosowania rolet, które są niezbędne podczas wyświetlania prezentacji.

Nowoczesny projekt sali konferencyjnej

Sala konferencyjna w biurze jest miejscem, w którym mile widziane są nowoczesne technologie. Absolutną podstawą są takie elementy jak projektor, ekran i nagłośnienie. Oprócz tego można również postawić na modne innowacje, jak choćby tablica interaktywna czy tablety dla uczestników spotkania. W tym przypadku jakość jest jednak ważniejsza niż ilość, dlatego przy ograniczonym budżecie wybieramy mniej elementów, stawiając przy tym na sprzęt, który jest niezawodny.

Warto również zadbać o przyjemną atmosferę, inwestując w wydajną wentylację, montując klimatyzację i wyposażając salkę w oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza. Wizerunek firmy można także wspierać, zamawiając profesjonalny zapach zaprojektowany specjalnie dla nas. Aromamarketing subtelnie oddziałuje na zmysły osób odwiedzających siedzibę firmy, wpływając na nastrój i postrzeganie danego miejsca.

Nie bez znaczenia są także kolory, które oddziałują na samopoczucie. W sali konferencyjnej najlepiej sprawdzą się klasyczne szarości i odcienie niebieskiego, które kojarzą się z władzą, prestiżem i luksusem.

Dodatki do sali konferencyjnej

Salka konferencyjna to miejsce, w którym nie należy przesadzać z dodatkami. Nadmiar akcesoriów może przytłaczać i odciągać uwagę od prezentacji, a także negatywnie wpływać na wizerunek firmy. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym odbiorze, pokaż, że Twoja firma jest dobrze zorganizowana i zrezygnuj z nadmiaru dekoracji. Aranżacja sali konferencyjnej w biurze może obejmować kilka obrazów i kwiatów doniczkowych, które sprawią, że wnętrze stanie się eleganckie i bardziej przytulne.

Pragniesz stworzyć nowoczesną i funkcjonalną salkę konferencyjną w biurze? Zamów projekt sali konferencyjnej w Moderne Investering – zapoznamy się z Twoimi pomysłami i stworzymy designerską aranżację dopasowaną do budżetu firmy.