aranżacje biurowe
05
sie

Gdzie sprawdzą się nowoczesne aranżacje biurowe, a gdzie klasyczne?

Nowocześnie czy klasycznie? Oto jest pytanie! Aranżacja przestrzeni biurowej stanowi duże wyzwanie, lecz określenie stylu przewodniego jest niezbędne do wykonania projektu. Projekt biura powinien być dopasowany do specyfiki branży i potrzeb pracowników, dlatego nie wszędzie sprawdzą się nowoczesne rozwiązania i nie do każdego biura będzie pasowała klasyczna aranżacja. Gdzie sprawdzą się nowoczesne, a gdzie klasyczne aranżacje biurowe?

Gdzie sprawdzi się nowoczesna aranżacja biura?

Jak wygląda nowoczesne biuro? Projekt takiej przestrzeni skupia się przede wszystkim na najnowszych trendach. Chodzi tu zarówno o rozwiązania zwiększające motywację i redukujące stres, jak i modne materiały oraz dodatki. Nowoczesna aranżacja biura skupia się na potrzebach pracowników, dlatego proponuje wszelkiego rodzaju urozmaicenia, takie jak strefy ciszy, strefy relaksu czy playroomy.

W nowoczesnym biurze nie brak również zaawansowanej technologii i gadżetów, które mają na celu wspieranie pracowników w wykonywaniu codziennych obowiązków. Mowa tu między innymi o ergonomicznych meblach, oświetleniu aktywnym biologicznie, innowacyjnych systemach wentylacyjnych, najnowszym sprzęcie komputerowym czy nawilżaczach i oczyszczaczach powietrza.

Aranżacja nowoczesnego biura skupia się na modnych kolorach i motywach. Nowoczesne biura to między innymi wnętrza loftowe, minimalistyczne czy japandi – te ostatnie to najnowszy trend łączący styl japoński ze skandynawskim. W takim biurze nie może również zabraknąć popularnych, a zarazem korzystnych dla zdrowia roślin lub ścian zielonych oraz modnych dodatków, takich jak plakaty, designerskie lampy czy kreatywne przyborniki.

Zainspiruj się: Trendy we wnętrzach 2021 – sprawdź najmodniejsze rozwiązania!

DLA KOGO?

Projekt nowoczesnego biura najlepiej sprawdzi się w firmach, które zatrudniają młody zespół. To właśnie millenialsi najlepiej czują się w modnym i funkcjonalnym otoczeniu, które jest w stanie sprostać ich potrzebom. Takie aranżacje dobrze sprawdzają się też w startupach, firmach IT i branżach kreatywnych. Nowoczesne projekty biur najczęściej realizowane są w przestrzeniach typu open space, czyli takich, w których na jednej powierzchni pracuje wiele osób.

Gdzie sprawdzi się klasyczna aranżacja biura?

Klasyczne wcale nie musi być synonimem zakurzonego i nudnego – wręcz przeciwnie. Aranżacja klasycznego biura to wystrój stylowy, gustowny i z klasą. Tutaj liczy się funkcjonalność i jakość, dlatego w klasycznych biurach bardzo często znajdziemy cenione materiały, takie jak dębowe meble czy skórzane sofy.

Klasyczna aranżacja biura nie skupia się na gadżetach i najnowszych trendach, lecz dba o spójny wystrój pozbawiony nadmiaru dodatków. Mamy tu więc stonowane kolory i konwencjonalne kształty, a zamiast motywujących plakatów na ścianach znajdujemy sztukę sprzyjającą kontemplacji.

W przeciwieństwie do nowoczesnych biur, które często powstają w open space’ach, biura klasyczne są najczęściej podzielone na pojedyncze gabinety. W każdym z nich znajdziemy standardowe elementy, takie jak biurko w centralnym miejscu, regały na dokumenty czy wykładzina.

DLA KOGO?

Projekt klasycznego biura polecamy przede wszystkim branżom usług profesjonalnych, w których istotną rolę odgrywa budowanie wizerunku. Zaliczamy do nich przede wszystkim kancelarie prawne, biura rachunkowe oraz branże związane z finansami, audytami czy consultingiem. W takich branżach najczęściej obowiązuje surowy dress code, a klasyczny wystrój biura dodatkowo wspiera profesjonalny wizerunek firmy.

Chcesz urządzić biuro w stylu nowoczesnym lub klasycznym? Zamów projekt biura w Moderne Investering – przeanalizujemy specyfikę Twojej branży i zaproponujemy najbardziej dopasowane rozwiązania.