09
lip

Jak dobrze zaplanować przebudowę biura?

Marzysz o nowoczesnym biurze typu open space, do którego twoi pracownicy będą chętnie przychodzili? Nawet jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, współpraca z doświadczonym i kreatywnym architektem może przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Na czym skupić się, planując przebudowę biura, by być zadowolonym z przebiegu inwestycji?

Zadbaj o potrzeby pracowników

Otwarte przestrzenie biurowe sprzyjają współpracy i integracji pracowników. To dlatego tak wielu właścicieli lokali usługowych rezygnuje z zamkniętych biur i decyduje się na ich przebudowę. Warto jednak zadbać o miejsca, w których można pracować indywidualnie, odbywać rozmowy telefoniczne czy spotykać się z klientami. We wnętrzach typu open space świetnie sprawdzą się ścianki szklane, które izolują hałas, lecz nie zaburzają wizji otwartej przestrzeni. Remont przestrzeni biurowej powinien w znacznym stopniu uwzględniać potrzeby pracowników. Wybierając meble i systemy, warto stawiać na design użytkowy, który jest nie tylko nowoczesny, lecz przede wszystkim funkcjonalny. Zaplanuj przestrzeń do pracy i odpoczynku, by twoi pracownicy mogli być bardziej zrelaksowani, a tym samym bardziej efektywni. Pamiętaj również o tym, że przestrzenie typu open space wymagają dobrych rozwiązań akustycznych, takich jak meble z wysokimi ściankami, panele akustyczne czy rośliny.

Ustal harmonogram prac

Jeśli zależy ci na tym, by przebudowa biura nie trwała w nieskończoność, ustal harmonogram prac przed ich rozpoczęciem. Trzymając się harmonogramu, możesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem, pod warunkiem, że terminy ustalone z wykonawcami nie ulegną zmianie. Decydując się na przebudowę, wcale nie musisz mieć wizji tego, jak wyglądać ma twój nowy lokal usługowy. Remont możesz zostawić specjalistom zajmującym się usługami fit out, którzy zaplanują i zrealizują prace, dostosowując projekt biura do wizerunku firmy i potrzeb pracowników.

Zaplanuj budżet

Zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac związanych z przebudową biura, niezbędne będzie zaplanowanie budżetu, uzyskanie wszelkich pozwoleń i zarezerwowanie czasu ekipy. Samodzielne planowanie budżetu może być trudne, gdyż wiąże się z czasochłonnym sprawdzaniem cen materiałów i usług. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i mieć pewność, że budżet nie zostanie przekroczony, wybierz usługi fit out – jeden generalny wykonawca zajmie się m.in. planowaniem budżetu, zatrudnianiem sprawdzonych specjalistów i uzyskaniem pozwoleń. Project manager, który zajmie się zaplanowaniem przebudowy biura, wie, jak przeprowadzić remont biura, kiedy lokal nie może zostać zamknięty i w pełni dostosuje plan inwestycji do twoich oczekiwań.