recepcja
17
sie

Jak funkcjonalnie, ergonomicznie i nowocześnie zaprojektować recepcję w biurze?

Mówią, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Wyobraź sobie, że wchodzisz do pięciogwiazdkowego hotelu i zastajesz mało atrakcyjną recepcję, która ostatni raz była aranżowana w latach 80. ubiegłego stulecia. Pokoje są luksusowe i świeżo remontowane, jednak niesmak towarzyszy Ci za każdym razem, gdy mijasz wiekową recepcję.

Klient odwiedzający Twoją firmę również bazuje na pierwszym wrażeniu, gdyż nie ma pojęcia, że w biurze funkcjonuje designerski chillout room, a wszystkie biurka powstały z materiałów pochodzących z recyklingu. Aranżacja recepcji w biurze musi więc być reprezentacyjna i spójna z wystrojem całego wnętrza firmowego. Pierwsze wrażenie można w końcu zrobić tylko raz.

Troska nie tylko o pracownika

Trendem ostatnich lat jest podnoszenie komfortu pracy. Mamy więc strefy relaksu i rozrywki, nowoczesne pokoje socjalne, ergonomiczne meble i owocowe czwartki – wszystko po to, by zwiększyć motywację pracowników. Nie można jednak w tym wszystkim zapominać o potrzebach klientów, którzy odwiedzają siedzibę firmy.

Recepcja w biurze powinna być:

·         dopasowana do działalności – recepcja w agencji marketingowej będzie wyglądała inaczej niż ta w kancelarii prawnej, dlatego aranżację i akcesoria dopasowujemy do specyfiki branży,

·         nowoczesna aranżacja recepcji powinna być spójna z całym wnętrzem biurowym i zgodna z aktualnymi trendami, takimi jak beton architektoniczny, zielona ściana z żywą roślinnością, podświetlane logo czy połączenie naturalnego drewna z estetyczną bielą,

·         przyjazna – pracownik recepcji powinien być komunikatywny, uśmiechnięty, uprzejmy i odpowiednio ubrany (najlepiej elegancko),

·         ergonomiczna – zadowolony pracownik to uśmiechnięty pracownik, dlatego warto zadbać o jego wygodę i bezpieczeństwo, zapewniając mu ergonomiczne krzesło i biurko, a także osłonę pleksi, która chroni przed drobnoustrojami.

Nowoczesna recepcja w biurze

Recepcja w firmie to pierwsze miejsce, do którego kieruje się klient, dlatego musi być zlokalizowana w widocznym miejscu. Najważniejszym elementem jest lada recepcyjna, która może mieć dowolny kształt, kolor i materiał. Wybierając ladę, warto kierować się nie tylko designem, lecz również funkcjonalnością – lada powinna być wytrzymała, odporna na przypadkowe uderzenia i łatwa w czyszczeniu.

Aranżacja recepcji może również obejmować:

·         regały, szafy lub szuflady na dokumenty,

·         przeszklone witryny z nagrodami przyznanymi firmie,

·         firmowe dyplomy (w umiarkowanej ilości),

·         szatnię lub kilka wieszaków na odzież klientów,

·         wygodne krzesła, sofy lub fotele dla klientów,

·         stolik kawowy,

·         stojak na prasę,

·         sztukę nowoczesną (np. obrazy, rzeźby).

Recepcja w biurze jest miejscem, w którym klienci często czekają na spotkanie, dlatego warto pamiętać o tym, by odpowiednio ich ugościć. Nie do przyjęcia jest konieczność czekania na stojąco, dlatego mile widziane są wygodne fotele, czasopisma i propozycja kawy z ekspresu. Nowoczesna recepcja w biurze to miejsce, które pozytywnie nastraja przed spotkaniem biznesowym, dlatego zadbaj także o wrażenia sensoryczne osób odwiedzających firmę – przyjemny zapach, relaksującą muzykę i klimatyzację.

Chcesz dopasować aranżację recepcji do wystroju biura? Zamów projekt recepcji biurowej w Moderne Investering. Warszawa jest głównym obszarem naszej działalności, lecz projektujemy również dla klientów spoza stolicy.