02
cze

Jak przeprowadzić remont biura, kiedy lokal nie może zostać zamknięty?

Właściciele biur często odwlekają decyzję o remoncie ze względu na niemożliwość zamknięcia lokalu na czas przeprowadzanych prac. Doświadczona firma budowlana potrafi jednak poradzić sobie z tym problemem, oferując remont lokali usługowych jedynie w godzinach zamknięcia biura.

Kiedy remont generuje straty
Tradycyjny remont związany z kilkudniowymi pracami ekipy budowlanej jest opcją, z której nie mogą skorzystać właściciele niektórych firm. Straty finansowe, odejście klientów do konkurencji, przymusowe urlopy dla pracowników czy przerwanie ważnych projektów to tylko kilka powodów uniemożliwiających zamknięcie biura i przeprowadzenie kompleksowego remontu w kilka dni. Czasochłonny remont jest stratą dla biznesu, jednak elastyczny fit out biur umożliwia znalezienie nowych klientów i sprawia, że wnętrze staje się nowoczesne, przyjazne i dopasowane do charakteru firmy. Jak więc poradzić sobie w takiej sytuacji?

Remonty w godzinach neutralnych
Wiele firm odpowiada na potrzeby klientów i oferuje swoje usługi w nietypowych godzinach. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu, wybierz ofertę firmy budowlanej, która nie narzuca stałych godzin pracy, lecz jest elastyczna i dopasowana do oczekiwań inwestora. Praca w godzinach neutralnych, czyli takich, które nie kolidują z godzinami otwarcia biura, to najlepsze rozwiązanie dla właścicieli niemogących pozwolić sobie na kilkudniowe zamknięcie lokalu.

Jak to wygląda w praktyce?
Remont biura w godzinach neutralnych może trwać dłużej, lecz równocześnie zapewnia komfort pracownikom i właścicielowi lokalu oraz generuje zyski. Pracownicy nie muszą udawać się na przymusowe urlopy, a klienci firmy mogą kontynuować współpracę bez oczekiwania na zakończenie prac remontowych. Firma budowlana przeprowadza remont w godzinach nocnych lub popołudniowych, zgodnie z zaleceniami właściciela, a po skończonym dniu pracy przygotowuje biuro do użytkowania. Zdarza się, że niektóre pomieszczenia wymagają dłuższych prac remontowych – w takim przypadku projekt przeprowadzany jest etapowo, by wyeliminować konieczność wykluczenia wnętrza z użytkowania.