funkcjonalny play room
25
maj

Jak zaprojektować funkcjonalny play room dla Twoich pracowników?

Funkcjonalne biuro to takie, które zaspokaja potrzeby pracowników. Na szczęście coraz więcej pracodawców dostrzega, że człowiek nie jest maszyną i potrzebuje przerw na odpoczynek oraz rozrywkę. Właśnie w tym celu powstają play roomy – miejsca, w których można na chwilę zapomnieć o obowiązkach i beztrosko rozegrać turniej piłkarzyków, ułożyć puzzle czy zagrać w scrabble. Stworzenie takiego miejsca wcale nie musi być drogie, a Twoi pracownicy z pewnością docenią nawet najmniejszy wkład w ich komfort. Sprawdź, o czym warto pamiętać, tworząc funkcjonalny play room w miejscu pracy.

Jaką przestrzenią dysponujesz?

Od odpowiedzi na to pytanie w dużej mierze zależy to, jak będzie wyglądał biurowy play room. Idealnie jeśli dysponujesz sporą przestrzenią – w dużym pomieszczeniu bez problemu zmieścisz stół do ping-ponga, piłkarzyków albo bilardu. Jednak strefę rozrywki można również stworzyć w mniejszych pomieszczeniach, a nawet w kącie open space’u. Wystarczy dobry projekt, resztą zajmiemy się my.

Jak zaaranżować play room?

Game room to nie miejsce na kwiaty, delikatne ozdoby i łatwo brudzące się materiały. Królestwo zabawy powinno być solidne i wytrzymałe, zwłaszcza jeśli chcesz umieścić w nim piłkarzyki czy mini kręgle. Zadbaj o to, by Twoi pracownicy mogli się swobodnie poruszać po play roomie, nie martwiąc się tym, że coś pobrudzą lub zrzucą.

W play roomach świetnie sprawdzają się elementy stylu industrialnego, takie jak cegła, beton czy drewno. Jeśli chcesz stworzyć play room z prawdziwego zdarzenia, możesz również zdecydować się na graffiti lub motywujące plakaty albo pokryć ściany farbą tablicową – takie rozwiązanie sprzyja realizowaniu artystycznych pasji. Nie bój się mocnych kolorów: w strefie zabawy wszystkie chwyty dozwolone!

Jak wyposażyć biurowy play room?

To, w jaki sposób wyposażysz play room, zależy przede wszystkim od dostępnego miejsca i budżetu. Jeśli chcesz przetestować pomysł i sprawdzić, czy ktoś w ogóle będzie zainteresowany biurową strefą rozrywki (zapewniamy, że będzie!), możesz to zrobić bez dużych nakładów finansowych.

Oto kilka pomysłów:

  • Play room w wersji standard – planszówki, szachy, scrabble, puzzle, klocki Lego, dart (rzutki), telewizor, mini kręgle, mini golf, antystresowe kolorowanki, łamigłówki, karty do gry, krzyżówki, sudoku.
  • Play room w wersji premium – stół do ping-ponga, stół do bilardu, piłkarzyki, automaty do gier, konsole, mini ścianka wspinaczkowa, instrumenty muzyczne.

Jak zaprojektować funkcjonalny play room?

Czy play room sprawdzi się w każdym biurze, nawet w Twojej firmie? Takie rozwiązanie najlepiej funkcjonuje w firmach z młodym zespołem. Jeśli zatrudniasz starszych pracowników, zadbaj o to, by rozrywki były dopasowane do ich wieku i potrzeb – na przykład zrezygnuj ze strategicznej planszówki na rzecz szachów czy mini golfa. Aby play room był jak najbardziej funkcjonalny, warto zaprosić pracowników do tworzenia projektu – na przykład poprzez ankietę czy ustawienie pojemnika, do którego można wrzucać karteczki z pomysłami. 

Projekt funkcjonalnego play roomu możesz zamówić u nas – w Moderne Investering jesteśmy na bieżąco z aktualnymi trendami, dlatego chętnie pomożemy stworzyć miejsce, w którym Twoi pracownicy będą mogli się zrelaksować i rozbudzić kreatywność.