Jak zaprojektować funkcjonalny play room dla Twoich pracowników?
Funkcjonalne biuro to takie, które zaspokaja potrzeby pracowników. Na szczęście coraz więcej pracodawców dostrzega, że człowiek nie jest maszyną i potrzebuje przerw na odpoczynek oraz rozrywkę. Właśnie w tym celu powstają play roomy – miejsca, w których można na chwilę zapomnieć o obowiązkach i beztrosko rozegrać turniej piłkarzyków, ułożyć puzzle czy zagrać w scrabble. Stworzenie takiego miejsca wcale nie musi być drogie, a Twoi pracownicy z pewnością docenią nawet najmniejszy wkład w ich komfort. Sprawdź, o czym warto pamiętać, tworząc funkcjonalny play room w miejscu pracy.
Jaką przestrzenią dysponujesz?
Od odpowiedzi na to pytanie w dużej mierze zależy to, jak będzie wyglądał biurowy play room. Idealnie jeśli dysponujesz sporą przestrzenią – w dużym pomieszczeniu bez problemu zmieścisz stół do ping-ponga, piłkarzyków albo bilardu. Jednak strefę rozrywki można również stworzyć w mniejszych pomieszczeniach, a nawet w kącie open space’u. Wystarczy dobry projekt, resztą zajmiemy się my.
Jak zaaranżować play room?
Game room to nie miejsce na kwiaty, delikatne ozdoby i łatwo brudzące się materiały. Królestwo zabawy powinno być solidne i wytrzymałe, zwłaszcza jeśli chcesz umieścić w nim piłkarzyki czy mini kręgle. Zadbaj o to, by Twoi pracownicy mogli się swobodnie poruszać po play roomie, nie martwiąc się tym, że coś pobrudzą lub zrzucą.
W play roomach świetnie sprawdzają się elementy stylu industrialnego, takie jak cegła, beton czy drewno. Jeśli chcesz stworzyć play room z prawdziwego zdarzenia, możesz również zdecydować się na graffiti lub motywujące plakaty albo pokryć ściany farbą tablicową – takie rozwiązanie sprzyja realizowaniu artystycznych pasji. Nie bój się mocnych kolorów: w strefie zabawy wszystkie chwyty dozwolone!
Jak wyposażyć biurowy play room?
To, w jaki sposób wyposażysz play room, zależy przede wszystkim od dostępnego miejsca i budżetu. Jeśli chcesz przetestować pomysł i sprawdzić, czy ktoś w ogóle będzie zainteresowany biurową strefą rozrywki (zapewniamy, że będzie!), możesz to zrobić bez dużych nakładów finansowych.
Oto kilka pomysłów:
- Play room w wersji standard – planszówki, szachy, scrabble, puzzle, klocki Lego, dart (rzutki), telewizor, mini kręgle, mini golf, antystresowe kolorowanki, łamigłówki, karty do gry, krzyżówki, sudoku.
- Play room w wersji premium – stół do ping-ponga, stół do bilardu, piłkarzyki, automaty do gier, konsole, mini ścianka wspinaczkowa, instrumenty muzyczne.
Jak zaprojektować funkcjonalny play room?
Czy play room sprawdzi się w każdym biurze, nawet w Twojej firmie? Takie rozwiązanie najlepiej funkcjonuje w firmach z młodym zespołem. Jeśli zatrudniasz starszych pracowników, zadbaj o to, by rozrywki były dopasowane do ich wieku i potrzeb – na przykład zrezygnuj ze strategicznej planszówki na rzecz szachów czy mini golfa. Aby play room był jak najbardziej funkcjonalny, warto zaprosić pracowników do tworzenia projektu – na przykład poprzez ankietę czy ustawienie pojemnika, do którego można wrzucać karteczki z pomysłami.
Projekt funkcjonalnego play roomu możesz zamówić u nas – w Moderne Investering jesteśmy na bieżąco z aktualnymi trendami, dlatego chętnie pomożemy stworzyć miejsce, w którym Twoi pracownicy będą mogli się zrelaksować i rozbudzić kreatywność.
0 comments