09
lip

Ścianki szklane w biurach – nowe rozwiązania i zastosowania

W nowoczesnych biurach królują przestrzenie typu open space, w których wszyscy pracownicy znajdują się w jednym dużym pomieszczeniu, pracując indywidualnie lub grupowo. Ten modny trend wymaga jednak wprowadzenia nowych rozwiązań, takich jak ścianki szklane, które izolują od hałasu panującego w przestrzeni otwartej, a równocześnie nie sprawiają, że zamknięta przestrzeń nabiera charakteru zupełnie prywatnego.

Komfortowa przestrzeń wspólna

Jak wygląda nowoczesny lokal usługowy? Projekt takiego biura powinien uwzględniać obecność niezwykle popularnych w ostatnim czasie ścianek szklanych. Szkło jest materiałem uniwersalnym i estetycznym, które sprawdzi się we wnętrzu wykonanym w każdym stylu. Dzięki szklanym ściankom można z łatwością podzielić pomieszczenie, równocześnie nie zamykając pracowników w ciemnych i odizolowanych grubymi ścianami boksach. Warto wybierać ścianki szklane z profili przesuwnych, z możliwością otwarcia, które umożliwiają dowolne przearanżowanie wnętrza, na przykład do pracy grupowej lub szkolenia.

Dowolna organizacja przestrzeni

Ścianki szklane idealnie sprawdzają się w otwartych biurach, w których zależy nam na jasnym wnętrzu i swobodnej komunikacji między pracownikami. Ścianki te mogą być również wykorzystywane do izolowania pomieszczeń, takich jak sala konferencyjna, sala do spotkań z klientami czy biuro szefa. Szklane ścianki znajdują swoje zastosowanie również podczas projektowania cichej przestrzeni do pracy lub rozmów telefonicznych z klientami. Szkło można dowolnie barwić i tanio pokrywać modnymi naklejkami spójnymi z wizerunkiem firmy, a ostatnim hitem dekoratorskim jest również inteligentna folia ciekłokrystaliczna. Folię tę można nakleić na dowolną powierzchnię szklaną i podłączyć do prądu – dzięki temu istnieje możliwość sterowania zaciemnieniem szyby, a tym samym prywatnością pracowników.

Coworking, czyli ścianki szklane w przestrzeni publicznej

Prywatne biura to nie jedyne miejsca, w których prowadzona jest realizacja lokali. Galeria handlowa jest jedną z lokalizacji, w których powstają coworkingowe miejsca pracy dla freelancerów. W centrach handlowych ścianki szklane możemy zobaczyć przed wejściem do niemal każdego lokalu usługowego. Podobne rozwiązanie można wykorzystać, tworząc przestrzeń coworkingową. Ścianki szklane szczególnie sprawdzą się podczas spotkań z klientem lub pracy indywidualnej.