15
kwi

Trendy we wnętrzach 2021 – sprawdź najmodniejsze rozwiązania!

Jak urządzić wnętrze biurowe, hotelowe lub restauracyjne zgodnie z najnowszymi trendami? Jakie akcesoria wprowadzić do aranżacji, by zwiększyć atrakcyjność obiektu? Bez względu na to, czy planujesz kompleksową przebudowę, czy też szukasz pomysłów na modne dodatki, sprawdź trendy we wnętrzach 2021 i stwórz aranżację, której pozazdrości Ci konkurencja!

Kolory ziemi i morza

W 2021 roku trendy w kolorystyce wnętrz będą skupiały się na naturalnych barwach ziemi i morza. Pragnienie powrotu do natury i harmonii z otaczającym światem znajdzie swoje odzwierciedlenie w ziemistych kolorach, takich jak beż, piaskowy, terakota i brąz. Uzupełnieniem tych barw mogą stać się ciepłe odcienie oliwkowe, rdzawe czy musztardowe. Nie bez przyczyny kolorem roku 2021 wg marki Dulux został Brave Ground, czyli szarawy brąz przypominający kawę z mlekiem. Kolory ziemi mają korzystny wpływ na ludzką psychikę, redukują stres i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Barwy te można śmiało stosować zarówno na ścianach, jak i w postaci dodatków.

Drugim trendem kolorystycznym 2021 jest kolor morza – od turkusu, przez błękit, aż po głęboki, atramentowy granat. Odcienie niebieskiego przynoszą ukojenie, pobudzają kreatywność, wzbudzają zaufanie i sprawiają, że czujemy się bezpiecznie.

Rzeźba i rękodzieło

Wnętrza artystyczne to prawdziwy hit 2021 roku! Jednak w tym sezonie to nie obrazy będą w centrum zainteresowania, lecz rzeźby i rękodzieło. Rzeźby nowoczesne lub imitacje klasycznych wzorów powinny pojawić się w modnej kawiarni czy designerskim wnętrzu hotelowym. Warto zwrócić uwagę na prace młodych artystów, a także wyszukiwać niepowtarzalne rzeźby na targach staroci. Rzeźbienia mogą być też widoczne na meblach, na przykład podstawach stolików kawowych czy oparciach krzeseł.

Modne trendy 2021 to także ręcznie robione dodatki, które zwracają uwagę i urozmaicają minimalistyczne aranżacje. Popularne motywy to przede wszystkim twarze i postaci ludzkie, które można wprowadzić do wnętrz w formie rzeźb, grafik wektorowych czy nadruków.

Jasne drewno i japandi

Skandynawska prostota na dobre zadomowiła się we wnętrzach, dlatego trendy wnętrzarskie na 2021 nie mogły pominąć minimalizmu. W tym sezonie szczególnie popularne będzie jasne drewno, które świetnie pasuje do wnętrz w modnych kolorach ziemi. Jasne drewno możesz wykorzystać do aranżacji podłogi, ścian czy sufitów. Drewno w jasnym odcieniu sprawdzi się również w połączeniach z bielą i czernią, na przykład w postaci drewnianego blatu i białej lub czarnej konstrukcji.

Ciekawym trendem wnętrzarskim 2021 jest także japandi, czyli połączenie stylu japońskiego ze skandynawskim. Styl ten cechuje się prostą, funkcjonalną i przytulną aranżacją w łagodnej kolorystyce ziemi – beżu, szarościach i subtelnej zieleni. We wnętrzach japandi nie brakuje także roślin, które jednak nie tworzą gęstej dżungli, a raczej stanowią oszczędny dodatek.

Drugie życie mebli

Troska o planetę staje się dobrym trendem, który widoczny jest również w aranżacjach wnętrz. W 2021 postaw na surowce wtórne i meble z odzysku, które możesz odnowić i wykorzystać ponownie. Wnętrza vintage od lat nie wychodzą z mody, a na targach staroci i w serwisach aukcyjnych można niekiedy nabyć prawdziwe unikaty za symboliczną złotówkę.

Warto jednak zachować umiar w aranżacji z wykorzystaniem mebli vintage, gdyż można w łatwy sposób zagracić wnętrze lub stworzyć efekt muzeum. Dobrym pomysłem jest więc łączenie mebli z drugiej ręki z nowoczesnymi dodatkami. Ekotrendy we wnętrzach promuje między innymi IKEA, która w listopadzie 2020 r. w ramach programu Buy Back umożliwiła swoim klientom wymianę używanych mebli na bony. Wymienione meble miały zostać naprawione i odsprzedane, poddane recyklingowi lub przekazane na cele charytatywne.

Naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, len czy juta coraz częściej wypierają sztuczne surowce, przede wszystkim plastik. W tym sezonie postaw na naturę i stwórz ekologiczne, harmonijne wnętrze, przyjazne dla człowieka i środowiska!