22
sty

Wykładziny obiektowe w hotelach – zmień wnętrze obiektu!

Wykładzina hotelowa nie tylko tłumi hałas i zapewnia komfort gościom oraz pracownikom. Ten niezwykle ważny element stanowi także wizytówkę hotelu i podwyższa standard obiektu. Choć mogłoby się wydawać, że znajdująca się pod stopami wykładzina jest poza zasięgiem wzroku gości, tak naprawdę to pierwsza rzecz, na którą większość z nas zwraca uwagę po przekroczeniu drzwi pokoju hotelowego. Warto więc zadbać o jak najlepszą jakość wykładzin do hotelowych pokojów, restauracji, sal konferencyjnych i korytarzy. Jaka wykładzina do hotelu sprawdzi się najlepiej?

Wykładzina dywanowa do hoteli

Najpopularniejszym rodzajem wykładzin hotelowych są wykładziny dywanowe. Wykładzina dywanowa do hotelu może być pętelkowa, igłowana, welurowa lub w płytkach.

Pętelkowa – jedna z najpopularniejszych wykładzin hotelowych, która wyróżnia się supełkową strukturą włókna. Wykładziny pętelkowe najlepiej sprawdzają się w restauracjach, salach konferencyjnych i korytarzach.

Igłowana – wyjątkowo odporna na intensywną eksploatację i zabrudzenia, chętnie wybierana do hotelowych ciągów komunikacyjnych. Wykonana z włókien poliamidowych lub polipropylenowych, charakteryzuje się zwartą, a zarazem elastyczną strukturą. Z uwagi na to, że wykładzina igłowana nie jest zbyt przyjemna w dotyku, nie nadaje się do pokojów hotelowych.

Welurowa należy do najbardziej prestiżowych wykładzin, dlatego jest chętnie wybierana do obiektów hotelowych. Najlepiej sprawdza się w pokojach i korytarzach, gdyż wyróżnia się eleganckim wyglądem oraz wysoką odpornością na ścieranie.

Płytki dywanowe wykładzina obiektowa w płytkach to najnowsze rozwiązanie, które sprawdza się zarówno we wnętrzach biurowych, jak i hotelowych. Do największych zalet płytek zaliczamy nieskończone możliwości aranżacyjne oraz łatwość montażu i demontażu. W przypadku uszkodzenia jednej płytki można ją bez problemu usunąć i zastąpić nową, co znacząco redukuje koszty. Co więcej, wśród dostępnych płytek dywanowych znajdują się produkty pętelkowe, igłowane i welurowe, dlatego można je zamontować wszędzie – od pokojów, przez korytarze, aż po restauracje i sale konferencyjne.

Wykładzina hotelowa – jaką wybrać?

Hotel jest obiektem złożonym z wielu pomieszczeń, dlatego podczas wyboru wykładziny warto wziąć pod uwagę ich specyfikę. Inną wykładzinę wybierzemy więc do pokojów, a inną do restauracji czy ciągu komunikacyjnego. Na zróżnicowanie poszczególnych produktów wpływa m.in. sposób użytkowania podłogi oraz intensywność eksploatacji. Wykładzina do hoteli powinna mieć klasyfikację użytkową 31, 32 lub 33. Im wyższa liczba, tym bardziej wytrzymała wykładzina.

Wykładziny pokojowe

Do pokojów hotelowych możemy śmiało wybrać wykładzinę klasy 31 lub 32 o gramaturze 600-900g/m2. Mimo iż wnętrza te są często użytkowane, nigdy nie przebywa w nich dużo osób w tym samym czasie. Goście hotelowi bardzo często po przekroczeniu drzwi pokoju zdejmują też obuwie, wkładając kapcie lub buty z miękką podeszwą – takie zachowanie znacząco przedłuża żywotność wykładziny. Warto jednak pamiętać, że do pokoju hotelowego nie możemy wybrać wykładziny domowej, gdyż taki produkt nie jest odporny na częste czyszczenie. Aby zachować jak najwyższy standard, należy utrzymać wykładzinę w nienagannej czystości i regularnie pozbywać się zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów. Wykładzina do hotelu musi więc być odporna na plamy oraz działanie detergentów i czyszczących urządzeń mechanicznych.

Wykładziny do ciągów komunikacyjnych

Wykładzina znajdująca się na korytarzu jest znacznie częściej i intensywniej użytkowana niż wykładzina pokojowa. W tym przypadku warto postawić na wytrzymałe wykładziny klasy 33 o gramaturze 900-1300 g/m2. Wykładzina hotelowa do ciągów komunikacyjnych jest często użytkowana przez gości i personel, dlatego musi być odporna na intensywną eksploatację, spełniać normy bezpieczeństwa i wyróżniać się dobrymi parametrami akustycznymi. Wykładzina korytarzowa powinna być również przystosowana do potrzeb gości korzystających z walizek na kółkach. W korytarzach hotelowych najczęściej znajdują się wykładziny w intensywnych kolorach, zwykle bogato zdobione. Aby jak najdłużej zachować pierwotny wygląd podłogi, warto postawić na wykładziny poliamidowe barwione w masie, które są odporne na intensywną eksploatację, częste czyszczenie i działanie promieni słonecznych.

Wykładziny do restauracji i sal konferencyjnych

Restauracje i sale konferencyjne są obiektami użytkowanymi w podobny sposób, gdyż w obu pomieszczeniach znajdują się krzesła i stoły. Nieustannie mamy więc do czynienia nie tylko z intensywną eksploatacją, lecz także z dużym naciskiem mebli na podłoże. Do wnętrz restauracyjnych i sal konferencyjnych najlepiej sprawdzą się wykładziny klasy 33 o gramaturze powyżej 1200 g/m2. Z uwagi na to, że w hotelowych restauracjach spożywane są posiłki, wykładzina musi być odporna na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu. Wysokiej jakości wykładzina wytłumi również hałas, niwelując pogłos i ułatwiając prowadzenie rozmów.