09
lis

Zalety i wady fit out biura – czy warto?

Twój lokal potrzebuje zmian? Masz więc dwie opcje. Możesz przeprowadzić klasyczny remont lub zdecydować się na fit out. To pierwsze rozwiązanie odmieni twoje wnętrze i wprowadzi do niego powiew świeżości, lecz niekoniecznie spełni wszystkie potrzeby pracowników i klientów. Z kolei ta druga opcja pozwoli ci dodatkowo zaplanować przestrzeń w taki sposób, by ułatwić komunikację między klientami i pracownikami oraz wspomóc identyfikację wizualną marki. Wiele można powiedzieć o zaletach fit out, ale czy takie rozwiązanie ma również jakieś wady?

Biuro szyte na miarę

 

Zanim przejdziemy do wad fit out, skupmy się na jasnej stronie tej nowoczesnej usługi. Można śmiało powiedzieć, że w centrum fit out jest człowiek, a nie modna kanapa czy designerska lampa za kilkanaście tysięcy złotych. Nie ulega więc wątpliwości, że oprócz nowoczesnego wyglądu fit out stawia na funkcjonalność, która jest kluczem do zaspokojenia potrzeb pracowników i klientów. Elastyczna i ergonomiczna przestrzeń, która sprzyja skupieniu, wpływa na produktywność zespołu i wyniki firmy. 

Co więcej, fit out biur pozwala na pełną personalizację oraz dopasowanie przestrzeni do wizerunku i potrzeb konkretnej firmy. Dużą zaletą jest współpraca z doświadczonymi wykonawcami i opieka project managera na każdym etapie inwestycji. Takie rozwiązanie pozwala skupić się na pracy, bez konieczności ustalania terminów – tą kwestią zajmie się project manager, zdejmując z twoich barków ciężar organizacji.

Dzięki współpracy z jedną firmą możesz także liczyć na krótszy czas realizacji i najnowsze trendy, takie jak open space, hot desking, strefa ciszy czy przestrzeń rekreacyjna. Nie zapominajmy też, że współpracując z jednym wykonawcą, znacznie łatwiej jest złożyć reklamację, jeśli w późniejszym czasie dojdzie do jakiejkolwiek awarii.

Czy fit out biura jest pozbawiony wad?

Każdy przedsiębiorca pragnie, by jego lokal był atrakcyjny dla klienta, zwłaszcza w środowisku tak konkurencyjnym jak Warszawa. Firma fit out musi więc zaplanować wygodną i funkcjonalną przestrzeń, która dodatkowo będzie wyróżniała się na tle innych biur.

Szybkie prace budowlane są zaletą fit out, lecz należy pamiętać, że żadna dobra firma nie wykona kompleksowych wykończeń w jeden weekend. Proces trwa średnio od kilku do kilkunastu tygodni, co dla niektórych inwestorów może być wadą fit out. Nie zapominajmy jednak, że fit out to usługa kompleksowa, która obejmuje rozpoznanie indywidualnych potrzeb firmy oraz zaplanowanie i wykonanie prac budowlano-wykończeniowych. Czas realizacji inwestycji uzależniony jest od wielu czynników, także od czasu oczekiwania na zamówione materiały.

Należy również pamiętać o tym, że podczas realizacji projektu działalność biura może być nieco ograniczona. Warto więc już na samym początku ustalić z firmą fit out, w jaki sposób można zminimalizować zakłócenia spowodowane remontem. Jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom spokój i uniknąć zamknięcia firmy na kilka tygodni, zdecyduj się na remont po godzinach pracy biura.